چگونه بهترین رنگ و مدل کفش را برای هر رنگ کت و شلوار انتخاب کنید؟

پیدا کردن کفش مناسب مردانه که با کت و شلوار شما متناسب باشد، کار به ظاهر ساده‌ای است. اما همانطور که خیلی از ما دیده‌ایم بسیاری از کفش‌ها به دلیل مدل خاصی که دارند قابل هماهنگی با هر کت و شلواری نیستند.

در واقعیت، تعداد زیادی رنگ، سبک و کد لباس باید در نظر گرفته شود و تنها زمانی که همه‌ی این عوامل در یک راستا باشند، کفش و کت و شلوار شما هماهنگی کاملی خواهند داشت.

درست است که کار زیاد ساده‌ای نیست، اما در این مطلب از مجله‌ی دیجی استایل در نظر داریم تمام نکاتی که زمان خریدن کفش مناسب مردانه به آن نیاز دارید را بیان کنیم. اگر این موضوع دغدغه شما هم است، با ما همراه باشید.

سبک‌هایی از انتخاب‌های هوشمندانه

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، مهم است که انواع کفش مردانه را بشناسید. هر مدل کفشی که در اینجا فهرست شده است برای همه‌ی استایل‌ها مناسب نیست. اما قرار نیست آن را به طور کلی حذف کنید، کافی است که سبک متناسب با آن را بیابید.

کفش‌های مردانه‌ی دربی (Derby)

کفش‌های مردانه‌ی دربی

کفش‌های دربی بهترین دوست تاجران و کسانی هستند که در کسب‌وکارهای بازرگانی فعالیت دارند. افرادی که برنامه‌ی روزانه‌اشان از دفتر کار تا حتی یک مهمانی را ممکن است پوشش دهد. این مدل کفش با رنگ مشکی با یک کت‌وشلوار مشکی، پیراهن سفید و کراوت براق مشکی می‌تواند کامل‌کننده‌ی استایل یک تاجر خوش لباس باشد.

کفش‌های مردانه‌ی آکسفورد (Oxford)

کفش‌های مردانه‌ی آکسفورد

کفش‌های آکسفورد برادر باهوش‌تر کفش‌های دربی هستند. چرم لاکی این کفش به راحتی با یک کراوات سفید، مشکی و یا ترکیبی از آن هماهنگ می‌شود. البته کفش‌های آکسفورد را در مدل‌های مختلفی خواهید دید. مثلا نوعی از آن است که قسمت جلویی طرحدار شده است و می‌تواند گروه دیگری که علاقه‌ی کمتری به کفش‌های رسمی دارند را راضی کند. به طور کلی این مدل کفش‌ها زیاد مناسب کت و شلوارهای کژوال یا اسپورت نیستند.